
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 9 |
Stock: 284
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61277
Ext.Price$0.61277
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61277 | $0.61277 |
| 10 | $0.50064 | $5.00640 |
| 25 | $0.46108 | $11.52700 |
| 50 | $0.42465 | $21.23250 |
| 100 | $0.39110 | $39.11000 |
| 300 | $0.36537 | $109.61100 |
| 500 | $0.34134 | $170.67000 |
| 1000 | $0.32320 | $323.20000 |
